  • SG7050CCN 50.000000M-HJGA3
SG7050CCN 50.000000M-HJGA3
advertisement
Manufacturer No:
SG7050CCN 50.000000M-HJGA3
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-SG7050CCN 50.000000M-HJGA3
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
Quantity:
In Stock : 358
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SG7050CCN 50.000000M-HJGA3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SG7050CCN
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Frequency
    50MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    20mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    10mA
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm