  • SG-8002CE 74.2500M-PCBB
SG-8002CE 74.2500M-PCBB
advertisement
Manufacturer No:
SG-8002CE 74.2500M-PCBB
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-SG-8002CE 74.2500M-PCBB
Package:
4-SMD, No Lead
Step5Bar-code shipping tag
SG-8002CE 74.2500M-PCBB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    SG-8002CE
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    74.25MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    28mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    16mA
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm