  • SG-710ECK 50.0000MC3
SG-710ECK 50.0000MC3
advertisement
Manufacturer No:
SG-710ECK 50.0000MC3
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-SG-710ECK 50.0000MC3
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SG-710ECK 50.0000MC3
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SG-710
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.189W 7.30mmx4.80mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    50MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Standby (Power Down)
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    15mA
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm