  • SG-615PTJ 29.4912MC3:ROHS
SG-615PTJ 29.4912MC3:ROHS
advertisement
Manufacturer No:
SG-615PTJ 29.4912MC3:ROHS
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-SG-615PTJ 29.4912MC3:ROHS
Package:
4-SOJ, 5.08mm pitch
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SG-615PTJ 29.4912MC3:ROHS
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SG-615
  • Size / Dimension
    0.551Lx0.341W 14.00mmx8.65mm
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    29.4912MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    TTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    35mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    28mA
  • Height Seated (Max)
    0.185 4.70mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SOJ, 5.08mm pitch