  • SG-615P 12.0000MC3: ROHS
SG-615P 12.0000MC3: ROHS
advertisement
Manufacturer No:
SG-615P 12.0000MC3: ROHS
Manufacturer:
EPSON
HK JDW NO:
262-SG-615P 12.0000MC3: ROHS
Package:
4-SMD, J-Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SG-615P 12.0000MC3: ROHS
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    4-SMD, J-Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SG-615
  • Size / Dimension
    0.551Lx0.386W 14.00mmx9.80mm
  • JESD-609 Code
    e6
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Voltage - Supply
    5V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    CMOS, TTL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    23mA
  • Height Seated (Max)
    0.185 4.70mm