  • SFV17R-2STBE5HLF
SFV17R-2STBE5HLF
advertisement
Manufacturer No:
SFV17R-2STBE5HLF
HK JDW NO:
44-SFV17R-2STBE5HLF
Description:
SFV-R Series FFC, FPC Contacts, Top Tape & Reel (TR) 0.020 0.50mm Solder 17 Positions Surface Mount, Right Angle Gold -55°C~105°C 0.5A
Step5Bar-code shipping tag
SFV17R-2STBE5HLF
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
    SFV-R
  • Published
    2011
    Solder
  • Connector Type
    FFC/FPC CONNECTOR
  • Number of Positions
    17
  • Voltage - Rated
    50V
  • Current Rating (Amps)
    0.5A
  • Pitch
    0.020 0.50mm
  • Current Rating
    500mA
  • Contact Finish
    Gold
  • Housing Color
    Black
  • Wire/Cable Type
    Straight
  • Flat Flex Type
    FFC, FPC
  • Connector/Contact Type
    Contacts, Top
  • Cable End Type
    Straight, Tapered
  • Height Above Board
    0.071 1.80mm
  • FFC, FCB Thickness
    0.30mm 0.33mm