  • SFT44T80J475B-00DU
SFT44T80J475B-00DU
advertisement
Manufacturer No:
SFT44T80J475B-00DU
HK JDW NO:
192-SFT44T80J475B-00DU
Package:
Radial, Can
Description:
SF 80μF Film Capacitor ±5% Radial, Can Quick Connect, Disconnect 440V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 5469
Step5Bar-code shipping tag
SFT44T80J475B-00DU
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Series
    SF
  • Size / Dimension
    2.620Dia 66.55mm Lip
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect, Disconnect
  • Applications
    Motor Run
  • Capacitance
    80μF
  • Voltage - Rated AC
    440V
  • Lead Spacing
    0.810 20.57mm
  • Height Seated (Max)
    4.870 123.70mm