  • SFSD-05-28-H-10.00-SR
SFSD-05-28-H-10.00-SR
advertisement
Manufacturer No:
SFSD-05-28-H-10.00-SR
Manufacturer:
Samtec
HK JDW NO:
680-SFSD-05-28-H-10.00-SR
Package:
Datasheet:
Description:
CABLE ASSY SOCKET 10POS 28AWG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SFSD-05-28-H-10.00-SR
  • Series
    Tiger Eye? SFSD
  • Part Status
    Active
  • Connector Type
    Socket to Individual Wire Leads
  • Number of Positions
    10
  • Color
    Black, Individual
  • Number of Rows
    2
  • Shielding
    Unshielded
  • Contact Finish
    Gold
  • Cable Termination
    Crimp
  • Family
    Rectangular Cable Assemblies
  • Pitch - Connector
    0.050" (1.27mm)
  • Length
    0.833' (254.00mm, 10.00")