  • SFS44T35-5K384E-F
SFS44T35-5K384E-F
advertisement
Manufacturer No:
SFS44T35-5K384E-F
HK JDW NO:
192-SFS44T35-5K384E-F
Package:
Radial, Can
Datasheet:
SFS44T35-5K384E-F
Purchasing and Inquiry
SFS44T35-5K384E-F Overview
When seated, the maximum height reaches 3.960 100.58mm.2.620Dia 66.55mm is the size/dimension of the object.There is no voltage rating on the chip.The product is packaged in a Radial, Can case.
SFS44T35-5K384E-F Features
the maximal height is 3.960 100.58mm
with the size / dimension of 2.620Dia 66.55mm
a voltage rating of 440V volts
SFS44T35-5K384E-F Applications
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
SFS44T35-5K384E-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP) Film, Metallized
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SF, Dual Motor Start
  • Size / Dimension
    2.620Dia 66.55mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    440V
  • Capacitance
    5μF 35μF
  • Circuit Type
    Bussed
  • Number of Capacitors
    2
  • Height Seated (Max)
    3.960 100.58mm