  • SFS30483R3C
SFS30483R3C
advertisement
Manufacturer No:
SFS30483R3C
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-SFS30483R3C
Package:
20-DIP Module, 17 Leads
Datasheet:
SFS30483R3C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SFS30483R3C
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    20-DIP Module, 17 Leads
  • Weight
    30.000004g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Packaging
    Box
  • Series
    SFS (30W)
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    1.52Lx1.23W x 0.31 H 38.7mmx31.2mmx8.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    14
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    8mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, TUV, UL
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    76V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Output Current
    9A
  • Output Power
    30W
  • Current - Output 1
    9A
  • Total Power Output-Max
    29.7W
  • Nominal Input Voltage
    48V
  • Height
    7.874mm
  • Length
    38.7mm