  • SFR25H0006983FR500
SFR25H0006983FR500
advertisement
Manufacturer No:
SFR25H0006983FR500
HK JDW NO:
886-SFR25H0006983FR500
Package:
Axial
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 698kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
SFR25H0006983FR500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    698kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    350V
  • Diameter
    2.5mm