  • SFD37T60-10K475E-F
SFD37T60-10K475E-F
advertisement
Manufacturer No:
SFD37T60-10K475E-F
HK JDW NO:
192-SFD37T60-10K475E-F
Purchasing and Inquiry
SFD37T60-10K475E-F Overview
Sitting at 4.870 123.70mm height reaches the maximum height.2.620Dia 66.55mm is its size/dimension.There is a voltage rating of 370V on the chip.The product is packaged in a Radial, Can case.
SFD37T60-10K475E-F Features
the maximal height is 4.870 123.70mm
with the size / dimension of 2.620Dia 66.55mm
a voltage rating of 370V volts
SFD37T60-10K475E-F Applications
Step5Bar-code shipping tag
SFD37T60-10K475E-F
  • Size / Dimension
    2.620Dia 66.55mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    370V
  • Capacitance
    10μF 60μF
  • Height Seated (Max)
    4.870 123.70mm