  • SFCDC5000470ZC1
SFCDC5000470ZC1
advertisement
Manufacturer No:
SFCDC5000470ZC1
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-SFCDC5000470ZC1
Package:
Axial, Bushing
Datasheet:
SFCDC5000470ZC1
Description:
CAP FEEDTHRU 47PF 500V AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SFCDC5000470ZC1
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    PANEL MOUNT
  • Package / Case
    Axial, Bushing
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2014
  • Series
    SFCD
  • Size / Dimension
    0.250Diax0.467L 6.35mmx11.85mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • JESD-609 Code
    e4
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    SILVER
  • Voltage - Rated
    500V
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • Capacitance
    47pF
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    0.75 µH
  • Current
    10A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Thread Size
  • Insertion Loss
    1dB @ 100MHz
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm