  • SFC37T25-10K291E-F
SFC37T25-10K291E-F
advertisement
Manufacturer No:
SFC37T25-10K291E-F
HK JDW NO:
192-SFC37T25-10K291E-F
Package:
Radial, Can
Purchasing and Inquiry
SFC37T25-10K291E-F Overview
The maximal height seated reaches 3.030 76.96mm.It operates on a size/dimension of 2.620Dia 66.55mm.The voltage - Rated of the chip is rated 370V voltage.A Radial, Can case is used for packaging the product.
SFC37T25-10K291E-F Features
the maximal height is 3.030 76.96mm
with the size / dimension of 2.620Dia 66.55mm
a voltage rating of 370V volts
SFC37T25-10K291E-F Applications
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
SFC37T25-10K291E-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP) Film, Metallized
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SF, Dual Motor Start
  • Size / Dimension
    2.620Dia 66.55mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    370V
  • Capacitance
    10μF 25μF
  • Circuit Type
    Bussed
  • Number of Capacitors
    2
  • Height Seated (Max)
    3.030 76.96mm