  • SFC37T20-7.5K291E-F
SFC37T20-7.5K291E-F
advertisement
Manufacturer No:
SFC37T20-7.5K291E-F
HK JDW NO:
192-SFC37T20-7.5K291E-F
Purchasing and Inquiry
SFC37T20-7.5K291E-F Overview
In the seated position, the maximum height reaches 3.030 76.96mm.It operates at 2.620Dia 66.55mm sizes and dimensions.The voltage - Rated of the chip is rated 370V voltage.There is a case Radial, Can that contains the product.
SFC37T20-7.5K291E-F Features
the maximal height is 3.030 76.96mm
with the size / dimension of 2.620Dia 66.55mm
a voltage rating of 370V volts
SFC37T20-7.5K291E-F Applications
Step5Bar-code shipping tag
SFC37T20-7.5K291E-F
  • Height Seated (Max)
    3.030 76.96mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Size / Dimension
    2.620Dia 66.55mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    370V
  • Capacitance
    7.5μF 20μF