  • SFA44S15K375B
SFA44S15K375B
advertisement
Manufacturer No:
SFA44S15K375B
HK JDW NO:
192-SFA44S15K375B
Datasheet:
SFA44S15K375B
Description:
SF 15μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Quick Connect, Disconnect 440V-AC Polypropylene (PP), Metallized Brackets, Chassis Mount, Holder
Step5Bar-code shipping tag
SFA44S15K375B
    Select All
  • Mount
    Brackets, Chassis Mount, Holder
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
    SF
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    2.160Lx1.310W 54.86mmx33.27mm Lip
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Applications
    Motor Run
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 440
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated AC
    440V
  • Lead Pitch
    20.574mm
  • Lead Spacing
    0.810 20.57mm
  • Height Seated (Max)
    3.870 98.30mm
  • Length
    54.864mm
  • Width
    33.274mm