  • SF11580AT-1082HSL.GN
SF11580AT-1082HSL.GN
advertisement
Manufacturer No:
SF11580AT-1082HSL.GN
HK JDW NO:
736-SF11580AT-1082HSL.GN
Description:
AC Axial Fan, 80 x 80 x 25mm, 35.7m/h, 11W, 115 V ac (SF Series)
Step5Bar-code shipping tag
SF11580AT-1082HSL.GN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Housing Material
    Aluminium
  • Weight
    0.573lb 260.00g
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Power (Watts)
    11.00W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.100A
  • Max Power Dissipation
    11W
  • Depth
    80mm
  • Current Rating
    100mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Approval Agency
    CE, CUR, TUV, UL
  • Operating Supply Voltage
    115V
  • RPM
    2750 RPM
  • Bearing Type
    Sleeve
  • Air Flow
    21.0 CFM (0.588m3/min)
  • Power Consumption
    11W
  • Noise
    33.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.180 in H2O (44.8 Pa)
  • Thermal Support Device Type
    AC FAN
  • Rated Power
    12W
  • Height
    25mm