  • SDR1105-180ML
SDR1105-180ML
advertisement
Manufacturer No:
SDR1105-180ML
HK JDW NO:
103-SDR1105-180ML
Datasheet:
SDR1105-180ML
Description:
FIXED IND 18UH 3.3A 70 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
SDR1105-180ML
  • Series
    SDR1105
  • Size / Dimension
    0.437Lx0.394W 11.10mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Copper/Nickel/Gold (Cu/Ni/Au)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    10.2mm
  • Current Rating
    3.3A
  • Inductance
    18μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    70mOhm Max
  • Max DC Current
    3.3A
  • Current - Saturation
    7A
  • Case/Size Code
    4439
  • Height
    4.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C