  • SDQ12-4R7-R
SDQ12-4R7-R
advertisement
Manufacturer No:
SDQ12-4R7-R
HK JDW NO:
255-SDQ12-4R7-R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SDQ12-4R7-R
Description:
INDUCT/XFRMR SHIELD DL 4.7UH SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SDQ12-4R7-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Series
    SDQ
  • Size / Dimension
    0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Shielding
    Shielded
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    199mOhm
  • Number of Coils
    2
  • DC Resistance (DCR) - Series
    795.9mOhm
  • Current Rating - Series
    560mA
  • Current Rating - Parallel
    1.12A
  • Inductance - Connected In Series
    17.64μH
  • Inductance - Connected In Parallel
    4.41μH
  • Current Saturation - Parallel
    1.45A
  • Current Saturation - Series
    724mA
  • Height
    0.047 1.19mm