  • SDI90-15-UC-P5R
SDI90-15-UC-P5R
advertisement
Manufacturer No:
SDI90-15-UC-P5R
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-SDI90-15-UC-P5R
Package:
Datasheet:
SDI90-15-UC-P5R
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 90W
Step5Bar-code shipping tag
SDI90-15-UC-P5R
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2016
  • Series
    SDI90-U (90W)
  • Size / Dimension
    5.94Lx2.52W x 1.42 H 151.0mmx64.0mmx36.0mm
  • Power (Watts)
    90W
  • Current - Output (Max)
    6A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    15V
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    210mW Max