  • SDI50-15-UDC-P5R
SDI50-15-UDC-P5R
advertisement
Manufacturer No:
SDI50-15-UDC-P5R
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-SDI50-15-UDC-P5R
Package:
Datasheet:
SDI50-15-UDC-P5R
Step5Bar-code shipping tag
SDI50-15-UDC-P5R
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SDI50-UD (50W)
  • Size / Dimension
    4.53Lx2.09W x 1.50 H 115.0mmx53.0mmx38.0mm
  • Power (Watts)
    50W
  • Current - Output (Max)
    3.34A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    15V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    150mW Max