  • SDI50-12-UD2-P6
SDI50-12-UD2-P6
advertisement
Manufacturer No:
SDI50-12-UD2-P6
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-SDI50-12-UD2-P6
Package:
Datasheet:
SDI50-12-UD2-P6
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 50W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SDI50-12-UD2-P6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Approval Agency
    CE, cULus, GS, PSE
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    4.2A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    Europe
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    150mW Max
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C