  • SDI50-12-UC-P5R
SDI50-12-UC-P5R
advertisement
Manufacturer No:
SDI50-12-UC-P5R
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-SDI50-12-UC-P5R
Package:
Datasheet:
SDI50-12-UC-P5R
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 50W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SDI50-12-UC-P5R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Weight
    0.684lb 310.26g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2016
  • Series
    SDI50-U (50W)
  • Size / Dimension
    4.53Lx2.09W x 1.50 H 115.0mmx53.0mmx38.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    50W
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Approval Agency
    CE, cULus, GS, PSE
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Max Output Current
    4.2A
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    4.2A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    150mW Max
  • Height
    38.1mm
  • Length
    115.062mm
  • Width
    53.086mm