  • SDI250-56-UC-P219
SDI250-56-UC-P219
advertisement
Manufacturer No:
SDI250-56-UC-P219
HK JDW NO:
193-SDI250-56-UC-P219
Package:
Datasheet:
SDI250-56-UC-P219
Description:
AC-DC, 56 VDC, 4.48 A, SW, C14 D
Step5Bar-code shipping tag
SDI250-56-UC-P219
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SDI250-U (250W)
  • Size / Dimension
    8.03Lx3.70W x 1.71 H 204.0mmx94.0mmx43.5mm
  • Power (Watts)
    251W
  • Current - Output (Max)
    4.48A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    56V
  • Region Utilized
    North America
  • Output Connector
    Rectangular, 6 Position
  • No Load Power Consumption
    210mW Max