  • SDI24-15-UD2-P6R
SDI24-15-UD2-P6R
advertisement
Manufacturer No:
SDI24-15-UD2-P6R
HK JDW NO:
193-SDI24-15-UD2-P6R
Package:
Datasheet:
SDI24-15-UD2-P6R
Description:
AC-DC, 15 VDC, 1.6 A, SW, C8 DES
Step5Bar-code shipping tag
SDI24-15-UD2-P6R
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SDI24-UD (24W)
  • Size / Dimension
    3.48Lx1.97W x 1.34 H 88.5mmx50.0mmx34.0mm
  • Power (Watts)
    24W
  • Approval Agency
    CE, cULus, FCC, PSE
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    1.6A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord
  • Voltage - Output
    15V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    Europe
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max