  • SDI18-5.9-UD-P5
SDI18-5.9-UD-P5
advertisement
Manufacturer No:
SDI18-5.9-UD-P5
HK JDW NO:
193-SDI18-5.9-UD-P5
Package:
Datasheet:
SDI18-5.9-UD-P5
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5.9V 18W
Step5Bar-code shipping tag
SDI18-5.9-UD-P5
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SDI18-UD (18W)
  • Size / Dimension
    3.48Lx1.97W x 1.34 H 88.5mmx50.0mmx34.0mm
  • Power (Watts)
    18W
  • Max Power Dissipation
    18W
  • Max Output Current
    3A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    5.9V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    34.036mm