  • SDI150-12-U-P51
SDI150-12-U-P51
advertisement
Manufacturer No:
SDI150-12-U-P51
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-SDI150-12-U-P51
Package:
Datasheet:
SDI150-12-U-P51
Description:
AC-DC, 12 VDC, 12.5 A, SW, C14 D
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SDI150-12-U-P51
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -30°C~65°C
  • Series
    SDI150-U (150W)
  • Size / Dimension
    7.09Lx2.91W x 1.61 H 180.0mmx74.0mmx41.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    150W
  • Approval Agency
    CE, cULus, FCC, GS, PSE
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Current - Output (Max)
    12.5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    37.4 0.95m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Power DIN, 4 Pin
  • No Load Power Consumption
    150mW Max