  • SDI12-24-UD-P6R
SDI12-24-UD-P6R
advertisement
Manufacturer No:
SDI12-24-UD-P6R
HK JDW NO:
193-SDI12-24-UD-P6R
Package:
Datasheet:
SDI12-24-UD-P6R
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 12W
Step5Bar-code shipping tag
SDI12-24-UD-P6R
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2016
  • Series
    SDI12-UD (12W)
  • Size / Dimension
    2.95Lx1.89W x 1.18 H 75.0mmx48.0mmx30.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Power (Watts)
    12W
  • Max Power Dissipation
    12W
  • Max Output Current
    500mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    24V
  • Region Utilized
    International
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    29.972mm