  • SD3118-330-R
SD3118-330-R
advertisement
Manufacturer No:
SD3118-330-R
HK JDW NO:
255-SD3118-330-R
Datasheet:
SD3118-330-R
Step5Bar-code shipping tag
SD3118-330-R
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Nonstandard
  • Weight
    453.59237mg
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SD3118
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.122W 3.10mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    986mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    410mA
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    3.2mm
  • Current Rating
    410mA
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    986mOhm
  • Max DC Current
    510mA
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    510mA
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • Length
    3.0988mm
  • Width
    3.0988mm