  • SD3114-221-R
SD3114-221-R
advertisement
Manufacturer No:
SD3114-221-R
HK JDW NO:
255-SD3114-221-R
Datasheet:
SD3114-221-R
Step5Bar-code shipping tag
SD3114-221-R
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Nonstandard
  • Weight
    453.59237mg
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SD3114
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.122W 3.10mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    7.67Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    140mA
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    3.1mm
  • Current Rating
    140mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    220μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    7.67Ohm
  • Max DC Current
    170mA
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    170mA
  • DC Current
    140mA
  • Height
    1.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm
  • Length
    3.0988mm
  • Width
    3.0988mm