  • SD3112-3R3-R
SD3112-3R3-R
advertisement
Manufacturer No:
SD3112-3R3-R
HK JDW NO:
255-SD3112-3R3-R
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SD3112-3R3-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SD3112-3R3-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SD3112
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.122W 3.10mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    900mA
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    3.3μH
  • DC Resistance (DCR)
    165mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    970mA
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm