  • SCRH62B-8R0
SCRH62B-8R0
advertisement
Manufacturer No:
SCRH62B-8R0
HK JDW NO:
728-SCRH62B-8R0
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SCRH62B-8R0
Step5Bar-code shipping tag
SCRH62B-8R0
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SCRH62B
  • Size / Dimension
    0.256Lx0.252W 6.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    -20% +40%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    1.46A
  • Current Rating
    1.46A
  • Inductance
    8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    120mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.15A
  • Height Seated (Max)
    0.126 3.20mm
  • Length
    6.5024mm
  • Width
    6.4008mm