  • SCRH5D28-330
SCRH5D28-330
advertisement
Manufacturer No:
SCRH5D28-330
HK JDW NO:
728-SCRH5D28-330
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SCRH5D28-330
Step5Bar-code shipping tag
SCRH5D28-330
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SCRH5D28
  • Size / Dimension
    0.244Lx0.244W 6.20mmx6.20mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    1.37A
  • Current Rating
    1.37A
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    189mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Current - Saturation
    720mA
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm
  • Length
    6.1976mm
  • Width
    6.1976mm