  • SCRH1035R-1R5
SCRH1035R-1R5
advertisement
Manufacturer No:
SCRH1035R-1R5
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SCRH1035R-1R5
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SCRH1035R-1R5
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SCRH1035R-1R5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SCRH1035R
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.413Lx0.406W 10.50mmx10.30mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    7.69A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    7.69A
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    10mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    8.1A
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    10.4902mm
  • Width
    10.3124mm