  • SCMS5D14-331
SCMS5D14-331
advertisement
Manufacturer No:
SCMS5D14-331
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SCMS5D14-331
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SCMS5D14-331
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SCMS5D14-331
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Current Rating (Amps)
    210mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    210mA
  • Inductance
    330μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    6.8Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    190mA
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm
  • Length
    5.207mm
  • Width
    5.207mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    SCMS5D14
  • Size / Dimension
    0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C