  • SCL120LA3FP1B
SCL120LA3FP1B
advertisement
Manufacturer No:
SCL120LA3FP1B
HK JDW NO:
512-SCL120LA3FP1B
Package:
Datasheet:
SCL120LA3FP1B
Description:
AUDIO PIEZO IND 48-120V PNL MNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SCL120LA3FP1B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Operating Temperature
    -40u00b0C~85u00b0C
  • Series
    SCL
  • Size / Dimension
    1.687Dia 42.85mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Terminal Block
  • Technology
    Piezo
  • Ingress Protection
    NEMA 3R, 4X, 12
  • Frequency
    2.9kHz
  • Approval Agency
    cUL
  • Operating Mode
    Pulse, Fast
  • Input Type
    AC
  • Current - Supply
    30mA
  • Voltage Range
    48V~120V
  • Port Location
    Top
  • Sound Pressure Level (SPL)
    85dB @ 48V, 61cm
  • Driver Circuitry
    Indicator, Internally Driven
  • Duration
    10 PPS
  • Height Seated (Max)
    1.511 38.39mm