  • SCH114-560
SCH114-560
advertisement
Manufacturer No:
SCH114-560
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SCH114-560
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SCH114-560
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SCH114
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.409Lx0.409W 10.40mmx10.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.7A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1.9A
  • Inductance
    56μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    194mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.9A
  • Height
    4.9022mm
  • Height Seated (Max)
    0.193 4.90mm
  • Length
    10.3886mm
  • Width
    10.3886mm