  • SC32B-151
SC32B-151
advertisement
Manufacturer No:
SC32B-151
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SC32B-151
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SC32B-151
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    SC32B
  • Size / Dimension
    0.161Lx0.157W 4.10mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    250mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    170mA
  • Inductance
    150μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.4Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    170mA
  • Height
    2.9972mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm
  • Length
    4.0894mm
  • Width
    3.9878mm