  • SBCP-14HY151B
SBCP-14HY151B
advertisement
Manufacturer No:
SBCP-14HY151B
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SBCP-14HY151B
Package:
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Datasheet:
SBCP-14HY151B
Description:
SBCP-14HY151B datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 8679
Step5Bar-code shipping tag
SBCP-14HY151B
  • Factory Lead Time
    29 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -20°C~105°C
  • Series
    SBCP
  • Size / Dimension
    0.472Dia 12.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.3A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    150μH
  • DC Resistance (DCR)
    200mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Current - Saturation
    2.7A
  • Height Seated (Max)
    0.591 15.00mm