  • SAJ405XHL0N30SNCLLQ
SAJ405XHL0N30SNCLLQ
advertisement
Manufacturer No:
SAJ405XHL0N30SNCLLQ
HK JDW NO:
791-SAJ405XHL0N30SNCLLQ
Quantity:
In Stock : 992
Step5Bar-code shipping tag
SAJ405XHL0N30SNCLLQ
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    SAJ4
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    500mA DC
  • Termination Style
    PC Pin
  • Actuator Type
    Lever, Straight
  • Circuit
    SPST-NC
  • Switch Function
    On-Mom
  • Electrical Life
    50,000 Cycles
  • Mechanical Life
    100,000 Cycles
  • Operating Force
    50gf
  • Overtravel
    0.011 (0.3mm)
  • Differential Travel
    0.028 (0.7mm)
  • Pretravel
    0.071 (1.8mm)
  • Operating Position
    0.264 (6.7mm)