  • SA102C331JAR
SA102C331JAR
advertisement
Manufacturer No:
SA102C331JAR
HK JDW NO:
66-SA102C331JAR
Description:
SpinGuard® SA 330pF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
SA102C331JAR
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Length
    25.4mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Style
    Straight
  • Diameter
    2.54mm
  • Diameter - Inside
    445 μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±5%