  • SA101C822KAK
SA101C822KAK
advertisement
Manufacturer No:
SA101C822KAK
HK JDW NO:
66-SA101C822KAK
Description:
SpinGuard® SA 8200pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm -55°C~125°C Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
SA101C822KAK
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.100Diax0.170L 2.54mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±10%
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    8200pF
  • Lead Style
    Straight
  • Length
    4.318mm