  • S681K39X7RR63K7R
S681K39X7RR63K7R
advertisement
Manufacturer No:
S681K39X7RR63K7R
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-S681K39X7RR63K7R
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
S681K39X7RR63K7R
Description:
S 680pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.394Dia 10.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
S681K39X7RR63K7R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • Capacitance
    680pF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Dielectric
    X7R
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    S
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±10%