  • S558-5999-AA-F
S558-5999-AA-F
advertisement
Manufacturer No:
S558-5999-AA-F
HK JDW NO:
106-S558-5999-AA-F
Description:
MODULE XFRMR LAN 10/100B-TX SMD
Step5Bar-code shipping tag
S558-5999-AA-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Number of Pins
    40
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    1.100Lx0.476W 27.94mmx12.09mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Subcategory
    Other Transformers
  • Number of Functions
    4
  • Depth
    15.24mm
  • Physical Dimension
    L27.94XB12.09XH4.47 (mm)
  • Inductance
    350 μH
  • Lead/Base Style
    Gull Wing
  • Operating Frequency-Max
    100000kHz
  • Operating Frequency-Min
    100kHz
  • Insertion Loss (dB)
    -1 dB
  • Transformer Type
    LAN 10/100 Base-T
  • Turns Ratio - Primary:Secondary
    1:1
  • Return Loss
    -12 dB
  • Height
    4.47mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 5.99mm
  • Length
    27.94mm
  • Width
    12.09mm