  • S4924-273H
S4924-273H
advertisement
Manufacturer No:
S4924-273H
HK JDW NO:
79-S4924-273H
Step5Bar-code shipping tag
S4924-273H
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Series
    S4924
  • Size / Dimension
    0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±3%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • HTS Code
  • Depth
    6.35mm
  • Current Rating
    504mA
  • Inductance
    27μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.19Ohm Max
  • Max DC Current
    504mA
  • Frequency - Self Resonant
    38MHz
  • Q @ Freq
    45 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    45
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    195mA
  • Q Factor
    45
  • Height
    5.84mm
  • Height Seated (Max)
    0.230 5.84mm