  • S472M47Z5UP63K7R
S472M47Z5UP63K7R
advertisement
Manufacturer No:
S472M47Z5UP63K7R
HK JDW NO:
886-S472M47Z5UP63K7R
Datasheet:
S472M47Z5UP63K7R
Description:
S 4700pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.472Dia 12.00mm -30°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 4800
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
S472M47Z5UP63K7R
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.472Dia 12.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    4700pF
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Size Code
    4716
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.661 16.80mm
  • Length
    12mm
  • Width
    4mm