  • S29GL01GT11FHIV20
S29GL01GT11FHIV20
advertisement
Manufacturer No:
S29GL01GT11FHIV20
HK JDW NO:
217-S29GL01GT11FHIV20
Package:
64-LBGA
Datasheet:
S29GL01GT11FHIV20
Description:
GL-T Memory IC GL-T Series 13mm mm
Quantity:
In Stock : 1957
Step5Bar-code shipping tag
S29GL01GT11FHIV20
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    64-LBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    GL-T
  • Published
    2016
  • JESD-609 Code
    e1
  • Part Status
    Active
    64
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    1.65V~3.6V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • JESD-30 Code
    R-PBGA-B64
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • Memory Size
    1Gb 128M x 8
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Operating Mode
    ASYNCHRONOUS
  • Access Time
    110ns
  • Memory Format
    FLASH
  • Memory Interface
    Parallel
  • Organization
    64MX16
  • Memory Width
    16
  • Write Cycle Time - Word, Page
    60ns
  • Memory Density
    1073741824 bit
  • Programming Voltage
    2.7V
  • Length
    13mm
  • Height Seated (Max)
    1.4mm
  • Width
    11mm