  • S25FL164K0XMFV000
S25FL164K0XMFV000
advertisement
Manufacturer No:
S25FL164K0XMFV000
HK JDW NO:
217-S25FL164K0XMFV000
Package:
16-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
S25FL164K0XMFV000
Description:
Surface Mount FL1-K Memory IC FL1-K Series 64 Mb kb 10.3mm mm
Quantity:
In Stock : 125
Step5Bar-code shipping tag
S25FL164K0XMFV000
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Package / Case
    16-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Number of Pins
    16
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2015
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    16
  • Additional Feature
    ALSO CONFIGURABLE AS 64M X 1
  • HTS Code
  • Voltage - Supply
    2.7V~3.6V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • Memory Size
    64Mb 8M x 8
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Operating Mode
    SYNCHRONOUS
  • Clock Frequency
    108MHz
  • Supply Current-Max
    0.025mA
  • Access Time
    8.5 ns
    3ms
  • Density
    64 Mb
  • Programming Voltage
    3V
    2
  • Page Size
    256B
  • Length
    10.3mm
  • Height Seated (Max)
    2.65mm
  • Width
    7.5mm