  • S1210-393J
S1210-393J
advertisement
Manufacturer No:
S1210-393J
HK JDW NO:
79-S1210-393J
Step5Bar-code shipping tag
S1210-393J
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±5%
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    179mA
  • Inductance
    39μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    5Ohm Max
  • Max DC Current
    179mA
  • Frequency - Self Resonant
    12MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 2.5MHz
  • Height
    2.57mm
  • Height Seated (Max)
    0.101 2.57mm