  • S1210-223K
S1210-223K
advertisement
Manufacturer No:
S1210-223K
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-S1210-223K
Package:
1210 (3225 Metric)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S1210-223K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S1210
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.128Lx0.095W 3.25mmx2.42mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.66mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    232mA
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    3Ohm Max
  • Max DC Current
    232mA
  • Frequency - Self Resonant
    19MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    40 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    40
  • Height
    2.57mm
  • Height Seated (Max)
    0.101 2.57mm